Znaki zodiaku

Sprawdź którym znakiem zodiaku jesteś na podstawie daty urodzin:

 • Baran 21 marca – 19 kwietnia
 • Byk 20 kwietnia – 20 maja
 • Bliźnięta 21 maja – 20 czerwca
 • Rak 21 czerwca – 22 lipca
 • Lew 23 lipca – 22 sierpnia
 • Panna 23 sierpnia – 22 września
 • Waga 23 września – 22 października
 • Skorpion 23 października – 21 listopada
 • Strzelec 22 listopada – 21 grudnia
 • Koziorożec 22 grudnia – 19 stycznia
 • Wodnik 20 stycznia – 18 lutego
 • Ryby 19 lutego – 20 marca

Daty znaków zodiaku, kompatybilność i znaczenie
Jeśli interesujesz się astrologią i zastanawiasz się, od czego zacząć eksplorację jej licznych dziedzin to dobrze zacząć od poznania cech 12 znaków zodiaku.

Każdy z dwunastu znaków reprezentuje jakąś konkretną postawę, zbiór pragnień i przekonań czy sposobu odnoszenia się do innych ludzi, siebie i życia. Dlatego nasz znak zodiaku wiele powie o naszym charakterze, a jego dogłębne osobiste interpretacje ukazują każdego człowieka jako indywidualną jednostkę, z wieloma cechami połączonymi w jedną całość, odmienną od wszystkich pozostałych.

Podstawy

W przyrodzie istnieją cztery podstawowe elementy – ziemia, woda, ogień i powietrze. Każdy z dwunastu znaków zodiaku należy do określonego elementu, a każdy z elementów reprezentuje inną formę energii, którą czujemy i na której budujemy nasz charakter.

Czy powinniśmy wierzyć w astrologię?

Oczywiste jest, że nikt nie jest w stanie przewidzieć przyszłości z absolutną pewnością i ważne jest, aby pamiętać, że rolą astrologii nie jest po prostu przewidywanie. Jego celem jest lepiej zrozumieć własną osobowość, ze wszystkimi jej odcieniami i kolorami. Pomoże nam to poznać naszą jasną i ciemną stronę, dając nam świadomość naszych słabości i mocnych stron oraz wykorzystania ich dla naszego własnego dobrobytu oraz osób wokół nas.

Prawdziwa wartość astrologii kryje się w wyjaśnieniu tego, w jaki sposób działa świat, pomagając nam ustalić wzorce, które należy zmienić. Musimy zrozumieć, że nie ma czegoś takiego jak zbieg okoliczności. Wszystko w naszym życiu dzieje się z jakiegoś powodu.

Żywioł powietrza (Wodnik, Waga, Bliźnięta)

W pewnym sensie żywioł ten można uznać za tajemniczy, ponieważ nie można go zobaczyć ani dotknąć, ale nasze życie mimo wszystko zależy od niego i jest niezbędny dla każdego stworzenia na Ziemi. Jego ruchy są szybkie i nieprzewidywalne. Ludzie urodzeni z jednym ze znaków Powietrza są społeczni, elokwentni i zorientowani na swój rozwój intelektualny. Ich tępo życia oddala ich od emocjonalnej głębi i często sprawia są oderwani od rzeczywistości. Możemy nazwać tych ludzi myślicielami, ponieważ w dużym stopniu polegają na sile swojego umysłu. Z przyjemnością będą czytać by odkrywać nowe interesujące informacje lub chodzić na spotkania towarzyskie.

Wodnik

To osoba pełna oryginalności i pomysłów. Ludzie z tym znakiem zodiaku mogą być zbyt nieobliczalni, rozmarzeni, a nieraz zagubieni w ciągłym tańcu życia. Podejmują się większej ilości zadań niż są w stanie wykonać. Często angażują się do różnych form wolontariatu po to, aby próbować uporać się z problemami ludzkości. Chcą widzieć świat taki jaki powinien być.

Waga

Znak Wagi to znak światłości umysłu, dzięki temu ludzie urodzeni z nim są potencjalnie innowacyjni i niesamowicie otwarci na nowe rzeczy. Biblioteki wprowadzają do ich życia równowagę. Jeśli zaakceptują swoją osobowość w całej okazałości, staną się radosnymi, ale spokojnymi osobami. Zawsze są tymi, którzy umieją naprawić każdy związek lub konflikt.

Bliźnięta

Jest najmniej stabilny ze wszystkich znaków zodiaku, a osoby urodzone jako bliźnięta mogą być trudne w obyciu. Zawsze szukają czegoś nowego i ekscytującego, nigdy nie mają wystarczająco dużo niesamowitych doświadczeń, które zaspokoją ich pragnienie informacji i spotkań towarzyskich. Ich życie wydaje się poszukiwaniem czegoś lub kogoś, kto ich dopełni i podnieci na tyle, by mogli znaleźć spokój. Potrzebują miejsca, aby codziennie odkrywać i pokazywać swoją intelektualną i werbalną świetność.

Żywioł ziemi (Koziorożec, Panna, Byk)

Ziemia jest twarda, oczywista, dotykalna, a nawet czujemy jej zapach. Wykorzystuje wszystkie nasze zmysły i jest niezmienna oraz solidna. Nie podlega zmianom przez stulecia ani pod wpływem któregoś z pozostałych elementów, jest to element rzeczy niezmiennych, które można dostrzec w naszej rzeczywistości. Wszystkie znaki, które do niej należą, są praktyczne i zwracają się ku materialnej istocie istnienia. Żaden przedstawiciel Ziemi nie zadowoli się pustymi słowami lub obietnicami. Będą oczekiwać, że rzeczy będą namacalne i realne, jeśli mają się do nich zobowiązać. Na Ziemi, tak jak sugerowałby ich żywioł, te osoby są dobre i zawsze pomagają innym. Mogą być konserwatywni, np. jeśli przestaną się rozwijać lub boją się upływającego czasu.

Koziorożec

Znak Koziorożca to znak Ziemi, który otwiera nas na inne światy. Reprezentuje naszą najsilniejszą, nieuniknioną wiarę. Kardynalna jakość osobników Koziorożca sprawia, że są otwarci na zmiany, a jednak czasem mogą być zamknięci na wszelkiego rodzaju innowacje po drodze. Kiedy znajdą metodę, która działa, rzadko ją zmienią. Jeśli nie próbują nowych rzeczy to jedynie ze strachu przed porażką lub popełnieniem błędu. Najlepsi pracownicy i osoby odnoszące sukces, które wiedzą, jak dotrzeć z punktu A do B to właśnie Koziorożce. Są niezwykle cenni jako liderzy i menedżerowie.

Panna

Panna nie jest tak twarda i sztywna, jak zawsze oczekujemy od zodiaków Ziemi. Ogólnie rzecz biorąc, osoby te są mniej zdeterminowane niż inne znaki. Wzięli jednak to, co najlepsze z ziemskiego świata, jako niezawodne i opiekuńcze, a jednocześnie na tyle towarzyskie, że fajnie się z nimi przebywa. Od czasu do czasu muszą pozwolić ponieść się emocjom, aby osiągnąć prawdziwy wewnętrzny stan satysfakcji.

Byk

Byk jest najbardziej stabilny. Może to sprawić, że są dość sztywne, uparte i niewzruszone, dość irytujące dla osób naznaczonych żywiołem Powietrza. Te osoby są mądre, opiekuńcze i niezawodne, a ich misją jest znalezienie fizycznej satysfakcji w życiu. Tworzą solidne podstawy dla każdego związku, w który się zobowiązują. Potrzebują mocnych podstaw, aby dobrze się bawić. Na dłuższą metę mogą być idealnymi towarzyszami życia.

Żywioł ognia (Strzelec, Lew, Baran)

Ogień może wydawać się szkodliwy, ponieważ płonie, ale także utrzymuje ciepło i jak słońce – daje życie. Jego ruchów nie da się łatwo przewidzieć, bo osoby te są temperamentni i pozwalają ujawniać swoje ogniste emocje, gdzie tylko mogą. Jeśli zetkną się z delikatniejszą emocjonalnie osobą to mogą razem stworzyć związek pełen piękna, miłości i radości. Są namiętni i impulsywni, często nieświadomi swojej wrażliwości, mogą szybko wpaść w złość, jeśli zostaną zranieni. Jednak wybaczają i zapominają szybko i nigdy zbyt długo nie żywią urazy. Odważne i energiczne osoby należące do Ognia muszą pozostać w ruchu. Pasjonaci wszystkiego, co robią, a jednocześnie bardzo świadomi siebie, dobrze jest mieć ich w swoim zespole, gdy dążysz do wielkości.

Strzelec

Osoby te są idealistami i zawsze dążą do posiadania więcej, mierzą coraz wyżej, sięgają ku szczytom. Filozofowie i idealiści, osoby te wydają się być najbliższe żywiołowi powietrza i często wiążą się ze znakami powietrza, ponieważ wydaje się, że to pomaga im głębiej oddychać życiem.

Lew

Pragnie być w centrum uwagi wszystkich wokół. Należąc do znaku stałej jakości, reprezentują osobowość, która jest dumna i niezmienna. Może to sprawić, że są odrobinę trudni, ponieważ mają głęboko zakorzeniony, pełen pasji szacunek dla tego, kim są. Pełni pasji i kreatywności w swojej niezmiennej postaci, która zapewnia równowagę Wszechświatowi, jakim go znamy.

Baran

Ludzie ci są dynamiczni i pełni energii, często zapominają o relaksie, szukaniu odpowiedzi w przeszłość i uczeniu się na podstawie swoich doświadczeń. Wypełnieni entuzjazmem i dziecinnością. Potrafią być prawdziwym przywódcą. Są aktywni i skupieni na sposobach wykorzystania energii do swoich prawdziwych celów.

Żywioł wody (Ryby, Skorpion, Rak)

Woda jest żywiołem, który jest trochę łatwiejszy do uchwycenia, mimo że wciąż kryje w sobie tak wiele tajemnic. Jej ruchy są bardziej przewidywalne i powolne niż Powietrza czy Ognia. Jednak jej głębiny są nieznane i trudne do zrozumienia dla całej ludzkości. Woda może być ciemna i cicha, ale jest też orzeźwiająca i zimna lub pełna emocji. Osoby urodzone w tym żywiole są wrażliwe i współczujące, potrafią zrozumieć potrzeby otaczających ich osób. Zranione mają tendencję do zamykania swoich serc. Troskliwe, pomocne i empatyczne duszę, szczególnie zdolne do prawdziwej intymności i oddania, po których następują głębokie emocje.

Ryby

Reprezentuje najgłębsze oceany w całej ich chwale. Osoby urodzone jako ryby często mają problem z odkryciem swojej misji i prawdziwej ścieżki życia. To oznaka ukrytych talentów, które nie są akceptowane przez rodzinę i jako takie mogą być przyczyną cierpienia i poczucia niekompetencji. Duchowi i wrażliwi ludzie są wielkimi marzeniami. Chcą być naśladowani i dzielić się swymi talentami z resztą świata.

Skorpion

To znak wszystkich ciemnych miejsc, brudnych rzek, które trzeba oczyścić. Osoby urodzone z tym znakiem są intensywne w kontaktach z innymi. W swoich działaniach zapełniają swoje zbiorniki energii. A potem wykorzystują ją do zmieniania świata na taki jaki życzyliby sobie, aby był.

Rak

Jego znakiem jest współczucie i troska o innych. Bez przemyślenia osoby te będą wspierać i troszczyć się o relacje z innymi. Kiedy zostaną zranieni zamykają swoje serca i stają się nadopiekuńczy wobec tych, których nadal kochają, lub wobec swojego kraju czy domu. Doszukują się niebezpieczeństwa, które czai się za rogiem, więc mogą zbytnio przywiązać się do swojego domu, a nawet bać się z niego wychodzić.

Dodaj komentarz