Woblery Daiwa. Japońskie przynęty, które podbiły rynki

Przynęty na pstrągi: wszelkie informacje, które warto wiedzieć

W łowieniu pstrągów najważniejszym narzędziem jest przynęta. Przynęty służą do zwabienia ryb i wypłynięcia na powierzchnię wody. Przynęty mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak plastik czy metal. Najczęstsze rodzaje przynęt to: Spinnerbaity są podobne do jigów lub robaków. Można je wykonać, przywiązując plastikową kulkę do haczyka, przeciągając ją do korpusu przynęty, a następnie mocując lekko poza środkiem, tak aby podczas pływania haczyk był skierowany w dół i z dala od miejsca, w którym są trzymane . Ważne jest, aby się upewnić że wędkarz jest w stanie założyć przynętę spinningową na haczyk. W przypadku dużych much i większych pstrągów znalezienie odpowiedniej przynęty może być trudne. Istnieją mniejsze przynęty, które może nie są tak duże, jak się wydają, ale nadal są bardzo skuteczne w łowieniu ryb. Są to powszechnie nazywane Trotlines lub Loopers. Trolling to czyn powolnego ciągnięcia przynęty po wodzie. Przynęty mogą być wykonane z drutu, plastiku lub piór i mogą być używane do wielu różnych gatunków ryb. Istnieje również wiele sposobów na zrobienie przynęt, które w ogóle nie zaszkodzą środowisku, od używania muszli po tworzenie much na zamówienie. Innym sposobem za to jest kupienie gotowych woblerów wędkarskich w sklepach branżowych. Znajdziesz tam różne rodzaje gotowych przynęt, które są wysoce skuteczne. Na rynku jest wielu producentów woblerów, z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Z czego słyną i czym wyróżniają się woblery Daiwa ?

Firma Daiwa to znany na całym świecie producent sprzętu i akcesoriów wędkarskich. Firma jest flagowcem na rynku światowym. W swojej ofercie posiadają wiele produktów, które są potrzebne wędkarzom do pracy. Ich wyznacznikiem spośród konkurencji jest innowacyjność.

Woblery Daiwa to przynęty na takie ryby jak: sumy, szczupaki czy sandacze. Wyglądem, przynęty te przypominają małe rybki, które sprawiają wrażenie żywych poprzez ruchy na boku. Dzięki tym ruchom odbija się światło co sprawia wrażenie, że obiekt porusza się w wodzie, a to z kolei przyciąga ryby drapieżne.

Woblery Daiwa występują w dwóch edycjach, są to:

  • Tournament Wise Minnow 70FS

  • Tournament XL Shiner 130F

Woblery te różnią się między sobą wieloma elementami. Mianowicie, oprócz ceny odróżnia ich: kolorystyka, design, konstrukcja przynęty, przeznaczenie, wymiary itd. Design takiej przynęty jest niezwykle precyzyjnie wykonany biorąc pod uwagę takie detale jak: narysowane oczy czy cały pysk. Kolorystyka woblerów jest szeroka, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Dodaj komentarz