VIN dekoder – bezcenne źródło informacji o pojeździe

Numer VIN przy zakupie używanego samochodu sprawdzić należy koniecznie. Dekoder VIN zawiera bowiem bezcenne informacje o pojeździe, sposobie jego użytkowania, serwisie. Czasami numer VIN jest ci w stanie powiedzieć więcej, niż sprzedający jest gotów ujawnić…

Numer VIN — co to jest? Gdzie znajdę numer VIN?

Numeru VIN szukać należy na tabliczce znamionowej. VIN to bowiem nic innego jak numer nadwozia, który jest najbardziej indywidualnym numerem, jaki producent przypisuje do konkretnego pojazdu. Tabliczka znamionowa z numerem VIN jest najczęściej umieszczona na wewnętrznej stronie przedniej ściany, zaraz obok drzwi. Może ona być także umieszczonych na stopniach wejściowych do samochodu, w pierwszych drzwiach pojazdu. Dekoder VIN jest jeden, od początku przypisany do konkretnego pojazdu. Dzięki temu za pomocą numer VIN można zidentyfikować wiele zdarzeń z udziałem konkretnego samochodu, a dzięki temu poznać historię jego użytkowania. Sprawdź VIN za darmo i przekonaj się, jak wiele możesz dowiedzieć się o pojeździe!

Co pozwala sprawdzić VIN dekoder?

VIN dekoder jest bezcennym źródłem informacji dla potencjalnego nabywcy samochodu. Zawiera bowiem informacje, które mają wpływ na ocenę wartości samochodu. Nie wszystkie prace serwisowe widać na pierwszy rzut oka. Wiele usterek i problemów można zamaskować. Nie zawsze masz także pewność, czy samochód nie brał udziału w kolizji, z jakim skutkiem z niej wyszedł. Te wszystkie informacje dla potencjalnego nabywcy są bardzo istotne, jak łatwo się domyślić, nie każdy kupujący ma szczególną ochotę się nimi dzielić. Zakupu samochodu używanego w większości przypadków dokonujemy od nieznanych nam osób, pewnego rodzaju podejrzliwość jest więc wskazana. Dzięki możliwości sprawdzenia historii przypisanej do konkretnego numeru VIN rozwianie wielu wątpliwości nie nastręcza problemów. Raport VIN pozwoli ci sprawdzić między innymi:

  • podstawowe dane dotyczące marki, modelu, roku produkcji,
  • szczegółowe dane techniczne,
  • informacje o wyposażeniu pojazdu,
  • historię użytkowania pojazdu,
  • obecność/brak w bazach kradzionych pojazdów,
  • wezwania serwisowe,
  • informacje o kolizjach i szkodach,
  • archwialne zdjęcia samochodu.

Dostępne są także szczegółowe raporty VIN, które można zamówić poza bezpłatnie dostępnymi informacjami. Istnieją np. dedykowane Raporty VIN dla poszczególnych krajów. Można poprosić także o ekspercką inspekcję pojazdu, a także wycenę wartości rynkowej samochodu, co znacznie ułatwia podejmowanie decyzji o zakupie czy prowadzenie negocjacji.

Dodaj komentarz