Top 7 atrakcji Dubaju.

Dubaj-kwiat pustyni.

Ogromna metropolia, która wyrasta pośrodku pustyni to Dubaj. Miasto, które cały czas zachwyca tempem swego rozwoju. Stolica emiratów już ma na swoim koncie pobitych kilka rekordów Guinnessa. A to przecież nie koniec. Najwyższe budowle świata, największe targi złota, najbardziej luksusowa na świecie galeria handlowa. Czym jeszcze zaskoczy nas to miasto i co takiego warto w nim zobaczyć?

Top 7 atrakcji Dubaju.

  1. Burj Al Arab , zwany wieżą Arabów, to jedyny na świecie hotel mający na koncie 7 gwiazdek. Usytuowany na sztucznej wyspie, ma 27 pięter, 2 windy i jest zbudowany w kształcie ogromnego żagla. Jest najwyższym hotelem na świecie i ma wysokość 321 m. Obłożony kaskadami wodnymi, fontannami i oświetlany światłem o niezliczonej ilości kolorów robi oszałamiające wrażenie. Hotel ocieka złotem i luksusowymi dodatkami, chowając w środku wyszukane atrakcje za bardzo wysoką cenę.
  2. Burj Khalifa – najwyższy budynek świata (828 m). Ma 163 piętra. Z tarasów widokowych można podziwiać przepiękne zachody słońca i całą panoramę Dubaju. Wjazd na końcowe piętra specjalnie do tego przystosowaną windą zajmuje około 1 minuty. W budynku znajdziemy prestiżowy hotel Armaniego, lokale mieszkalne o bardzo wysokim standardzie, biura, restauracje i punkty widokowe.
  3. Dubai Mall. W największym na świecie centrum handlowym nie chodzi wcale o zakupy. One są tylko dodatkiem. To pierwsza galeria na świecie, którą przede wszystkim się zwiedza. Centrum zaskakuje nie tylko prestiżowymi wystawami, galeriami, rzeźbami, czy zapierającymi dech w piersiach fontannami, ale przede wszystkim to, co przyciąga turystów, to ogromny stok narciarski i lodowisko- obie atrakcje czynne cały rok. Ponadto warto zajrzeć tu do ogromnego akwarium, zjeść coś dobrego, utargować trochę złota w dobrej cenie na typowo arabskim targu złota lub ewentualnie kupić coś sobie. Galeria posiada aż 1200 sklepów.
  4. Dubai Harbor Creek. Ta malownicza zatoka położona jest w urokliwym miejscu, zapewniającym najlepsze zdjęcia na Instagram. Długi spacerowy deptak, piękne zachody słońca, liczne atrakcje dla całych rodzin oraz usiane wzdłuż spacerowej ścieżki arabskie restauracje i kawiarnie tworzą szczególny klimat tego miejsca.
  5. Świat flamingów. Cała stolica wtopiona jest w budynki, wieżowce, drapacze chmur. Istnieją jednak nieliczne miejsca, w których tereny są niezabudowane i naturalne. Ras Al Khor Wildlife Sanctuary to miejsce, w którym mieszkają różowe flamingi. Odgrodzone są zupełnie od ludzi. Można je podziwiać tylko w niewielkich grupach, tak by nie płoszyć ptaków.
  6. Dubai Frame. Największa na świecie ramka. Powstała po to, by połączyć Stary Dubaj z Nowym. Ta charakterystyczna dla stolicy budowla pozwala na podziwianie panoramy miasta ze 150 m wysokości. Na jej szczycie znajduje się długi na 93 metry szklany most, z przeźroczystą podłogą. Spacerująć mamy wrażenie, że chodzimy w powietrzu. Ta niesamowita perła architektoniczna powstała w 2018 roku.
  7. Al Fahidi. To najstarsza dzielnica metropolii. Z typowymi zabudowaniami, arabskimi kafejkami i restauracjami. To tutaj można poczuć prawdziwy, pradawny klimat Dubaju. Zjeść danie z prawdziwego mięsa wielbłąda, zakupić tanio złoto na wagę, przyprawy na tutejszym targu lub typowe arabskie rękodzieło. To miejsce ciche, położone z dala od turystycznych tłumów.

Dubaj to miejsce wielu atrakcji. Zachwyca tym, co największe, najlepsze i najbardziej luksusowe. Nie bez przyczyny jest w czołówce miast świata, najchętniej odwiedzanych.

 

Dodaj komentarz