10 najdroższych cygar na świecie

Cygara według wielu to wyznacznik luksusu. Nic w tym dziwnego, wszak największe szychy w filmach, zawsze palą cygara. Zastanawiałeś się jednak ile takie cygaro może kosztować? Kilkadziesiąt dolarów za sztukę? Uwierz, może być o wiele więcej.
Oto 10 najdroższych cygar świata.

10. Arturo Fuente Opus X BBMF

Siedmiocalowe cygara. Wprowadzone na rynek zostały w 1995 roku, obecnie bardzo trudno je znaleźć. Rzutuje to na cenę, około 55 dolarów za sztukę.

9. Fuente Don Arturo AnniverSario

Cygara rocznicowe, tak można je nazwać. Zostały wypuszczone na rynek w 2001 z okazji 100 rocznicy powstania firmy Arturo Fuente Cigar. Wyróżniają się ponadto bardzo dobrym, siedmioletnim tytoniem, który nadaje im charakterystyczny smak.
Obecnie opakowanie kosztuje powyżej 7 i pół tysiąca dolarów.

8. Gurhka His Majesty’s Reserve

Pudełko z dwudziestoma cygarami kosztuje około 15 tysięcy dolarów. Wytwarzane z osiemnastoletniego tytoniu o czekoladowych nutach w smaku.

7. Cohiba Behike

Kolejne cygara rocznicowe. Tym razem z 2006 roku, kiedy wypadało czterdziestolecie istnienia manufaktury Cohiba. Opakowanie zawierające dziesięć sztuk kosztuje obecnie około 18 tysięcy dolarów.

6. Arturo Fuente Opus X Ltd

Pudełko z tymi niezwykle smacznymi cygarami kosztuje 30 tysięcy dolarów. Wyprodukowane w 2003 roku z okazji 10-lecia Opus X.

5. Gurhka Black Dragon

Pudełko tych cygar kosztuje 115 tysięcy dolarów. Jednak na cenę nie przekłada się tylko tytoń z Hondurasu, bardzo drobny i o mocnym smaku. W jednym opakowaniu znajduje się sto sztuk cygar o lekko korzennej nucie.

4. Gran Habano #5 El Gigante

Zapalenie tego cygara jest niemożliwe. Jest to bowiem prawie sześciometrowy eksponat. Wykonany jednak z prawdziwego tytoniu, którego wystarczyłoby na 25 tysięcy sztuk normalnej wielkości cygar.
Za ten eksponat zapłacono 185 tysięcy dolarów.

3. Double Corona Regius Cigars Ltd

Cygaro stworzone specjalnie dla jednego człowieka. Biznesmena Calluma Jonesa. Użyto w nim wyśmienitego tytoniu z Nikaragui, o niezwykłym zapachu.

2. Mayan Sicars

W Gwatemali w 2012 odkryto cygara sprzed 600 lat. Nadawały się one do palenia dzięki zakopaniu głęboko pod powierzchnią w szczelnych garnkach. Wszystkie cygara zostały sprzedane za 507 tysięcy dolarów.

1. Gurhka Royal Courtesan Cigar

Ręcznie zwijane cygara z rzadkiego himalajskiego tytoniu podlewanego wodą z Fidżi.
Ich cena wynosi milion dolarów. Za sztukę.

Dodaj komentarz